trening-sebaiste-vystupovanie-monika-stehlikova-bodytalks

Máte hrôzu z pondelkov? Zbavte sa tejto tiesne

Poznáte to: v piatok sa nekonečne tešíme na víkend a ten zbehne rýchlejšie, akoby sme chceli. Toľko povinností a starostí si nechávame na naše „voľné dni“, že niekedy to na nás v nedeľu poobede jednoducho doľahne. Vtedy vzdycháme (minimálne kdesi v útrobách nášho tela), že opäť sa ide do práce. Štatistiky tvrdia, že ľudí, ktorí trpia nedeľným syndrómom sú tony.

Ako sa zbaviť tejto tiesne?

TU A TERAZ: položte si ruku na hrudník v oblasti srdca a dýchajte do dlane. Predstavte si, že v srdci môžete vlastným dychom vytvoriť jemný vánok. Dýchajte a pootvorte si pri tom ústa. Vnímajte, ako tlak z hrude odchádza. Zotrvajte pri tomto cvičení aspoň 2-3 minúty.

A ešte jeden dlhodobý tip: do svojho kalendára si na každý deň naplánujte po práci nejakú milú voľnočasovú aktivitu. Niečo, čo urobíte len tak, pre dobrý pocit či zábavu. Bezcieľne. Tvorivo. Odľahčene. Nech ten budúci víkend nenesie „ťarchu“, že je jediným časom, ktorý je príjemný a je tu pre vás. Nenechajte sa vtiahnuť do kolotoča povinností, v ktorom nehrajú žiadnu z vašich obľúbených piesní. A viete čo? Môžete začať hneď dnes: vezmite si kalendár a naplánujte si to už dnes. Chvíľku, v ktorej budete robiť, na čo máte skutočne chuť.

Telo je úžasným spôsobom naším hovorcom. Ono vám povie, či vás niečo baví a je to príjemné. Rovnako sa nebude otáľať vykričať vám, že vás niečo ťaží. A keď ho nebudete počúvať, ochorie a do tej postele vás zatlačí. Prečo? Aby ste opäť nadobudli rovnováhu. Telo je múdre. A jeho reč sa oplatí počúvať.

Aj preto som pre vás napísala knihu Tajomstvo reči tela, ktorá môže byť vaším sprievodcom na poznávaní toho Vášho tajomstva a reči vášho tela Tajomstvo reči tela .

Nahliadnuť do nej, prečítať si kúsok, či rovno si ju objednať môžete na tomto odkaze: Áno, chcem sa dozvedieť viac.

Želám vám krásny zvyšok nedele a úspešný štart do nového týždňa!

 

Monika