PSYCHOSOMATICKÁ CESTA

 MASTER PROGRAM S MONIKOU STEHLÍKOVOU

Napojte sa na múdrosť tela
začnite rozumieť poézii choroby
a naučte sa narábať so sebou tak, aby sa choroby pomaličky z vášho života vytratili

Uvedomujete si, kedy si všímate svoje telo a aký to má náboj?  

 • Telo si pravdepodobne všímate, ak vás bolí. Bolesť, strádanie a utrpenie vás kulturálne oprávňujú začať mu venovať pozornosť: zrazu sú peniaze na lieky a procedúry. Zrazu nemusíte prekračovať vlastné hranice, popierať vlastné potreby a môžete pokojne povedať, čo chcete a čo už nie.

Predstavte si na moment, že...

 • Milujete ho a láskavo sa o neho staráte. Každý deň si naň viete nájsť čas a priestor venovať mu svoju pozornosť.
 • Načúvate mu a začínate rozumieť jeho reči a poézii bolesti a chorôb, ktorými ste v živote trpeli resp. trpíte.
 • Vo vašom tele preciťujete lásku a prijatie: a aj keď sa musíte kvôli zdravia obmedziť v jedle, či pohybe, robíte to z bodu sebalásky a sebastarostlivosti, nie zo strachu, či frustrácie.

Nájdite odvahu porozumieť svojim chorobám a prebrať zodpovednosť za zdravie 

Urobte veľký krok na svojej ceste 

 • Ak chcete manifestovať vo svojom živote hojnosť, priateľstvo, zdravie či úspech, potrebujete mať UVOĽNENÉ A ZVEDOMENÉ TELO, aby v ňom mohol prúdiť život a jeho sila.
 • Nebudete svoje telo poznávať intelektuálne, ale naučíte sa ho vnímať a prepájať sa s pulzujúcim životom vo vás.
 • Už po niekoľkých týždňoch sa rozvinie vaša zručnosť narábať so sebou, svojimi emóciami a nepríjemnými pocitmi. Naučíte sa povedať nie toxickému správaniu a povedať áno životaschopnému! Ak váhate, či to nie je príliš egoistické: nie, nie je 🙂 profitovať bude celé vaše okolie.

Možnosť 3 mesačných platieb s miernym navýšením ceny o 1 €.
Pre uplatnenie tejto možnosti, prosím, prejdite na stránku >>>
(Cena programu je 770€ 539€ s DPH.)

Ak sa neviete rozhodnúť, či je program pre vás vhodný,
napíšte nám na podpora@tajomstvorecitela.sk a my vám poradíme.  

PRE mňa silný, podporný a liečivý program

 

Gabriela Callo

"Pre mňa veľmi silný, podporný liečivý program:bohatý na podporu a vnímanie tela.Veta z tvojho mentoringu Ak nevieš použiť málo, nebudeš vedieť použiť veľa. Veľký dar pre mňa bolo poznanie, že prijmi svoju krehkosť, zraniteľnosť, buď k nej súcitná, láskavá a už nemier hnev proti sebe ani proti nikomu. Dovoliť si robiť chyby, lebo keď si uvedomím a priznám vlastné chyby, viem mať súcit aj s chybami iných. Nadýchla som sa do slobody a začala žiť tým najlepším, čo vo mne je. "
Gabriela Callo, účastníčka programu
Pre mňa je veľkým darom zistenie, akú má telo uzemňujúcu a liečivú silu. Aj pred kurzom som už vnímala kedy jednám z pozície ega: zo strachu, z hnevu, ale častokrát uvedomenie toho nestačilo. Na kurze som sa naučila dostať sa do stredu prostredníctvom práce s telom. Či už cvičeniami zameranými na emócie alebo predychávaním membrán – to je proste úžasné. Častokrát sa mi zrodí sám od seba úsmev na tvári a dostaví sa pokoj. Nikdy by som si nepomyslela, že to dosiahnem zvedomením tela. Veď telo som častokrát odsúvala na okraj svojej pozornosti. Obrovským darom je pre mňa návod na pestovanie láskavosti samej k sebe lebo opäť teória je jedna vec a prax úplne iná. No a mapa života mi ukázala toľko právd o sebe spôsobom, ktorým som ich schopná prijať a pracovať s nimi. Je zaujímavé, že som to zvládla sama. Uvedomila som si, že práve ja som vždy mala kľúč k tomu, čo som predtým riešila s inými. Ďakujem Monika za tieto dary. Musím sa pridať k ostatným dievčatám – dary z tohto programu mi zmenili život. Ďakujem!
Jana Čilliabsolventka programu
Do programu ma doviedla moja zvedavosť, ktorá chcela vedieť viac o prepojení chorôb s psychikou. Okrem tohto poznania sa mi odkryli mnohé ďalšie veci, ktoré vnímam ako dary. Začala som viac načúvať telu skrz chorobu a nesúdiť vlastné myšlienky. Učila som sa púšťať hodnotenie seba najmä v myšlienkach...to mi prinieslo pokoj. S programom Psychosomatická cesta sa mi spájajú aj tieto slová: Pravidelnosť, rôznorodosť cvičení, láskavosť vedenia akým nás Monika viedla...vďačnosť sebe, že som sa vybrala na túto cestu. Som rada za všetko čo mi telo začalo odkrývať, a zrazu som ľahšie prijímala seba v každodenných situáciách.
Štefánia Pastorekováabsolventka programu

Ako program funguje a čo zahŕňa?

Každodenné úlohy
Záznamy z MENTORINGOV a WORKSHOP na tému ako povedať jasné NIE
Zdieľanie
Bonusový materiál
 • Po zaplatení faktúry vám príde do schránky email s prístupovými údajmi k členskej zóne, kde nájdete celý obsah a zároveň vám príde link na uzavretú fcb skupinu, kam sa môžete (nemusíte) pridať.
 • Programom si môžete prechádzať vo vašom vlastnom čase a tempe. Do emailovej schránky vám príde postupne 8 emailov, ktoré vám prinesú inšpiráciu, úlohy, meditáciu (podľa programu), ktoré si môžete rozložiť, ako budete chcieť. Takýchto emailov vám príde 8. Podporné videá a materiály k úlohám si nájdete v členskej zóne. Odporúčam si každý deň nájsť cca 15 - 20 minút času. Ak sa nedá, nevadí, všetci dobre vieme, aký je život - dynamicky sa meniaci. Porozumenie a zmena sa však neudeje bez vašej pozornosti a energie:)
 • V členskej zóne nájdete online workshop na tému AKO POVEDAŤ NIE a vnímať a komunikovať vlastné potreby. Má dve časti. Podľa G.Maté je až 80% príčin chorôb v neschopnosti povedať "nie".
 • Materiály kurzu vám zostávajú DOŽIVOTNE. Do mobilu si môžete stiahnúť mp3 meditácie, ebook o strave podporujúcej zdravie a psychosomatické vademecum.

Možnosť 3 mesačných platieb s miernym navýšením ceny o 1 €.
Pre uplatnenie tejto možnosti, prosím, prejdite na stránku >>>

Kto pre teba program vytvoril?

 

Monika Stehlíková

Je to už vyše dvadsať rokov, čom som trpela migrénami, vysúšali mi chrupavky v kolenách a mala som neustálu ťažobu v žalúdku. Bolesť tela a utrpenie ma priviedli na cestu sebapoznávania. V tom čase som študovala psychológiu a pritiahla ma práca s telom. Ako prvá som na Slovensko priniesla tanečno-pohybovú psychoterapiu a vďaka daru sprostredkovať úľavu a liečenie som mohla celý život pracovať vo svojom odbore a rozvíjať sa.

Mojou veľkou túžbou je pomôcť ľuďom, aby sa napojili na vlastný vnútorný zdroj inteligencie a liečenia. Cez vnímavosť voči sebe, postupné rozlúsknutie reči tela, ochotu zmeniť toxické na životodárne, viete aj vy priniesť do svojho života ZDRAVIE, hojnosť a radosť. 

Témy jednotlivých modulov

1. MODUL - RITUÁLY NA ZVEDOMOVANIA TELA

Objavíte láskyplný vzťah k telu vďaka špeciálnym rituálom zvedomenia tela

Rituály zvedomovania tela budete praktizovať počas celej doby programu a oni vám zaručia, že sa skutočne nasťahuje do vášho tela a začnete ho milovať zvnútra, bez vonakajších tlakov, akoby malo vyzerať a čo je na ňom nedostatočné. Objavíte jeho vnútornú a vaonkajšiu krásu a dokonalosť.

Vytvoríte si samé so sebou záväzok a podporím vašu motiváciu vytrvať v celom programe, aby ste po prejdení celého 8 modulového programu skutočne mohli zažívať svoje telo inak, ako doteraz: hlbšie, plnšie, s väčšou láskou a prijatím. 

2. MODUL - VODA V NAŠOM ŽIVOTE A TELE

Preskúmate svoje telo v jeho Plynulej forme

80% vášho tela tvorí voda. To predpokladá, že je prirodzene tekuté. Prečo teda tak ťažko zvládame zmeny v našom živote? V tomto module sa naučíte, ako objaviť plynulý a tekutý mód vo vašom tele. Tekutosť je pre telo prirodzená, avšak stresom a nevhodným zaobchádzaním s telom počas života sa vytráca. Obnovíme túto zásadnú zručnosť vášho tela. 

Prvý mentoring VODA - NAŠA PODSTATA (ZÁZNAM)

Každý rok je program bohatší! Kumulujú sa záznamy, ktoré sú z minulého roka a stoja za to. Tým sa vytvára priestor urobiť niečo navyše, nové, iba pre vás. Tento záznam mentoringu je z minulého roka (2022) a prevediem vás v ňom láskyplným napájaním sa na telo, vnímanie signálov, ktoré k vám prichádzajú. Naučíte sa vnímavo pozorovať a načúvať. Zároveň sa pohybovo a pocitovo prepojíte s vodou vo vás. Voda nesie v tele informácie: ak prúdi, všetko žije, regeneruje, obnovuje sa. Ak stagnuje, vznikajú telesné symptómy, bolesti, zaseknutia. Byť tekutý znamená byť pulzujúci, živý a zdravý! 

ONLINE WORKSHOP AKO POVEDAŤ NIE a ako vnímať vlastné potreby I. ČASŤ (záznam)

Ako povedať nie a vnímať vlastné potreby! Podľa G.Maté, velikána súčasnej lekárskej scény, takmer 80% chorôb sa rozvíja na pozadí popierania seba, vlastných potrieb a neschopnosti povedať NIE. Zdá sa, že je to zásadná zručnosť a ja vás ju rada naučím!

3. MODUL - EMÓCIE

Ponoríte sa do Emócií a ich vplyvu na telo a psychiku 

Čaká vás 5 videí s cvičením, ktoré vám odhalí súvislosti medzi emóciami - orgánmi a zdravím.

Bude to intenzívny čas objavovania súvislostí a zároveň vzdelávania, aké dokonalé je vaše telo. V tomto týždni sa vám otvorí poznanie, ako plynulo tiecť emóciami a prežívaním. Nezastavovať ho, nepotláčať, ale plynúť spolu s ním. Bez výčitiek a zlého svedomia. 

4. MODUL - POCIT BEZPEČIA

POCIT BEZPEČIA 

Stres v nás likviduje pocit bezpečia. Za väčšinou psychosomatických ochorení je stres. Je načase naučiť sa uvoľniť, dopriať si hlbokú regeneráciu a precítiť, že tak naozaj sa niet čoho báť.

Nevyhneme sa téme pocitov viny z egoizmu, či strachu zo smrti. V podstate - nebudeme sa vyhýbať ničomu, čo vám bude dávať zmysel. Ale v tomto týždni sa naučíte rekalibrovať váš nervový systém. Pretože liečenie sa nedeje na úrovni hlavy - mysle - ale na úrovni nervového systému. 

DRUHÝ mentoring (záznam)

Prevediem vás ponorom do tela, kde sa naučíte, ako upokojiť telo na hlbokej úrovni a budeme pracovať priamo s nervovým systémom. Je to zásadné pre zdravý a plnohodnotný život. Častokrát mávame pocit, že nás niečo ohrozuje, necítime sa isto a vyčerpáva to našu energiu. Naučíte sa zvrátiť tento stav a váš nervový systém sa postupne rekalibruje na vyrovnanosť a pokoj.

ONLINE WORKSHOP AKO POVEDAŤ NIE a vnímať vlastné potreby - druhá časť (záznam)

Naučíte sa, ako rozpúšťať pocity viny a asertívne techniky ako komunikovať vlastné potreby.  

5. MODUL - LIEČENIE A SÚCIT

Napojíte sa na vnútorný prameň liečenia a otvoríte sa seba-súcitu 

V tomto module vás čakajú úlohy a výzvy na seba-prijatie a pustenie toxických spôsobov zaobchádzania so sebou a svojím telom.

Niekedy môže byť toxickým spôsob, akým jete a čo jete, inokedy, čo čítate alebo pozeráte, často je toxický nezáujem o seba a neschonosť uvoľniť sa.

Dáte tomu STOPKU!

A zasvietite zelenú podpornému, láskavému prijatiu. AKO? Nechajte sa prekvapiť! 5 premyslených krokov v piatich dňoch, po ktorých vás bude čakať skvelé rande so sebou! 

6. MODUL - MAPA ŽIVOTA

Poézia individuálneho príbehu 

V tomto module si vypracujete mapu svojich chorení a objavíte súvislosti vo vašom individuálnom a rodovom príbehu.

Čaká na vás nádherná objavná cesta!

TRETÍ mentoring (záznam) 

V tomto stretnutí sa venujem otázkam k emóciám a doterajším úlohám. Pripravila som pre vás cvičenie na skúmanie sociálnych emócií (hanba, vina, "strápnenie sa", pýcha etc) v tele a ich transformáciu. Povenujeme sa tvári, aby sme z nej uvoľnili napätie, pretože práve na tvári sa často odohrávajú emocionálne búrky. Počas tohto mentoringu vám predstavím, ako sa začať orientovať v nástupe ochorení a mapovať ich spúšťače.

Je to jedna z najvýživnejší častí programu. Samozrejme, máte možnosť konkrétne úlohy a výzvy komentovať, písať o tom, ako sa v cvičeniach máte a čo s vami robia. 

7. MODUL - SÚVISLOSTI MEDZI CHOROBAMI, EMOCIONÁLNYM PREŽÍVANÍM,

MENTÁLNYMI NÁVYKMI A ŽIVOTNÝM ŠTÝLOM

Psychosomatické prepojenia 

Symbolika tela má svoje zákonitosti. Váš individuálny príbeh a zistenia, osadíme do kontextu širšieho poznania. Toto je jednej z vrcholných modulov programu, kde prepojíte všetky vaše doterajšie skúsenosti a poznanie zo somatickej praxe v programe. 

8. MODUL - SEBASTAROSTLIVOSŤ

Zbavíte sa toxických návykov a vytvoríte si pre seba plán seba-starostlivosti 

Záverečný modul bude prechodovým časom medzi bytím v programe a ďalším pokračovaním v bežnom živote. Pomôže vám ako si nastaviť "plán" seba-starostlivosti, aby ste čo najviac mohli čerpať z toho, čo ste sa v programe naučili. 

Záverečný mentoring naživo - OTÁZKY A ODPOVEDE, ak prechádzate programom sami, získate všetky záznamy z doterajších mentoringov

Počas mentoringov, kľúčové opakujúce sa otázky vysvetľujem. Mentoring kopíruje vaše individuálne potreby a účastníkmi programov je vysoko cenený ako inšpiratívny a podporný čas. Ťažko sa to dáva do slov, toto treba jednoducho zažiť.

Individuálna konzultácia

Každý, kto bude chcieť, môže v provom roku po zakúpení programu využiť možnosť individuálnej konzultácie s mojou konzultantkou: Evkou Crmanovou, ktorá pracuje pod mojím vedením už 4 roky. Tiež je možnosť objednať si individuálnu konzultáciu priamo u Moniky Stehlíkovej. 

NASŤAHUJ SA DO SVOJHO TELA A NÁJDEŠ OBROVSKÝ ZDROJ PODPORY, ZDRAVIA A VITALITY.

Možnosť 3 mesačných platieb s miernym navýšením ceny o 1 €.
Pre uplatnenie tejto možnosti, prosím, prejdite na stránku >>>

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý tréning alebo program je pre vás vhodný,
napíšte nám na podpora@tajomstvorecitela.sk a my vám poradíme.  

ONLINE PROGRAM PSYCHOSOMATICKÁ CESTA s doživotným prístupom k materiálom zahŕňa

 • 8 modulový online mentoringový program.
 • 4 webináre (záznamy): mentoring, poradňa, odpovede na otázky účastníkov a hľadanie riešení a možností somatickej praxe v každodennom živote.
 • 2 workshopy na tému ako povedať JASNÉ NIE a vnímať vlastné potreby.
 • Rituály každodennej somatickej praxe, ktoré vám pomôžu prepojiť sa s vlastným telom a otvoriť bránu vedomia v tele.
 • 25 konkrétnych somatických cvičení na odbúranie blokov v tele a prepojenie sa s jeho inteligenciou. Zvýšenie vibrácií tela a hlbokú harmonizáciu.
 • Podpora: programom si prechádzate sami a vo vlastnom tempe, vždy sa však môžete na nás obrátiť s otázkou na email alebo v podpornej fcb skupine.
 • DOŽIVOTNÝ PRÍSTUP ku všetkým materiálom, videám a online mentoringom + prístup do podpornej FCB skupiny natrvalo.

HODNOTA 8 MODULOVÉHO MENTORINGOVÉho PROGRAMU

 • 5 mentoringov (záznamy) + 2 workshopy na tému Ako povedať jasné NIE v hodnote 1 890 €
 • KAŽDODENNÉ ÚLOHY, priebežné odpovedanie na vaše otázky, povzbudzovanie a monitorovanie vašich výziev, či úspechov v hodnote  990 € 

SPOLU HODNOTA

 

programu je

2 970 €

ZA CENU

 

770 EURO-NERGIÍ 

počas týchto dní 
so zľavou 30% 

539 EURO-NERGIÍ 

Možnosť 3 mesačných platieb s miernym navýšením ceny o 1 €.
Pre uplatnenie tejto možnosti, prosím, prejdite na stránku >>>

ČO VRAVIA ŽENY, KTORÝM SOM POMOHLA?

Myslela som si, že sa poznám. No pri programe u Moniky Stehlíkovej som zistila, že som dovtedy málo verila svojim pocitom a niektoré som bola zvyknutá potláčať. Veľa vecí som neriešila, lebo som sa bála a nevedela som ako to mám urobiť. Naučila si ma Moni, ako dýchať pre svoje telo, ako masírovať svoje necitlivé časti. A čo bolo pre mňa najsilnejšie odhalila si mi tajomstvo psychických častí. Naučila si ma spracovávať úzkosť, hnev, strach, bezmoc. A čím si ma previedla pri práci s bolesťou, tak na to nikdy nezabudnem a denne to pre svoj život používam. Naučila som sa vďaka tebe získavať energiu zo všetkých druhov emócií. Vďaka tvojmu mentoringu som dostala silu predýchavať strach, úzkosť, sklamanie...a stal sa zázrak. Začala sa mi veľmi páčiť tá autenticita, ktorú som cítila. Mala som oporu v tvojej múdrosti a úplne uvoľnila telo. Telo mi začalo rozprávať príbeh a ja som dôverovala svojim potrebám. Za túto životnú navigáciu som veľmi vďačná.
Mirka Čurilaabsolventka programu
Trpela som migrénami a už som sa viac nechcela dopovať liekmi. Naučila som sa počúvať telo, zastaviť sa a vnímať, kde prekračujem vlastné hranice. Bolesti hlavy sa nerozvinú, bolesť ustúpi. Je to pre mňa tak nové a tak úľavné. Otvára sa mi nový priestor, kde sa naučená bezmocnosť mení na možnosť voľby. Z celého srdca ďakujem.
Magdaléna Uhliariková
Monika, práca s tebou je zázrak! Je to neskutočné, oslobodzujúce, konečne po rokoch som to zase ja. Našla som v sebe veľkú istotu, pokoj, som neskutočne vyrovnaná. Vnímam veľký pokrok: viem regulovať migrénu cez dýchanie, upkojili sa mi tiky pod očami a dokonca aj bolesť platničiek, ktorá ustupuje tak do 10minút. Nie som už v kŕčoch, už vôbec nie.
Alena Mesárošová
Vďaka práci s Monikou sa učím cez jednoduché cvicenia vnímať svoje telo. Je to nádherná a objavná cesta, pretože cez telo spoznávam aj seba. Úžasne je, že si začínam oveľa viac užívat prítomnosť, a dostávam sa bližšie k srdcu a k tomu čo naozaj v živote chcem. V Monike cítim veľkú podporu a jej vedenie a mentoringy sú obrovským prínosom na tejto ceste k sebeláske a prijatiu.
Gerda Tumová

Možnosť 3 mesačných platieb s miernym navýšením ceny o 1 €.
Pre uplatnenie tejto možnosti, prosím, prejdite na stránku >>>