Online kurz ŽIVOT V ZDRAVÍ A ĽAHKOSŤI

Aj v búrkach života

sa dá žiť v harmónii a plnosti

Ako objaviť harmóniu a s ľahkosťou zvládnuť stres už v nasledujúcich týždňoch bez toho, aby si sa musel-a do niečoho nútiť a robiť nudné cvičenia.

 

 • Poznáš ten POCIT, KEĎ TI ZVIERA ŽALÚDOK, TLAČÍ ŤA NA HRUDI, BÚŠI TI SRDCE V HLAVE, alebo sa TI POTIA DLANE? Jednoducho, si v strese!
 • A čo NOČNÝ NEPOKOJ a nepochopiteľné budenie sa v noci, keď nemôžeš znova ZASPAŤ. A ty vieš, že je to kvôli práci, či kvôli hádke s partnerom. Ale možno niekedy vôbec nevieš, prečo nedokážeš zaspať a budíš sa v noci so zlým pocitom.
 • Alebo len vnímaš, že si počas KOMUNIKÁCIE NAPäTÝ-Á, počas PREZENTÁCIÍ STRNULÝ-Á a pociťuješ vnútorný NEKĽUD aj vtedy, ak zvonku neexistuje žiaden zvláštny podnet.
 • A možno si vôbec NEUVEDOMUJEŠ, že si v strese. Všetky jemné prejavy stresu POTLAČÍŠ a žiješ v tom, že teba sa táto téma netýka. Až jedného dňa ťa únava zatlačí do postele, alebo počas dovolenky si musíš vziať antibiotiká, pretože konečne telo pustilo nahromadené napätie.

Takto žije 80% ľudí. 

PREDSTAV SI, že ty na rozdiel od nich

 • Kráčaš životom s ĽAHKOSŤOU, vo vnútornej HARMÓNII a prirodzenom PLYNUTÍ.
 • Vieš si ODDÝCHNUŤ a ZREGENEROVAŤ po náročných situáciách, netočia sa ti všetky kolieska v hlave a VIEŠ SI JU VYČISTIŤ.
 • VŠETKY EMÓCIE majú v tvojom živote miesto a vieš s nimi narábať. Nevalcujú tebou, reguluješ ich a sú TVOJIM MOTOROM ZMENY, VZŤAHOV a SEBA-LÁSKY.
 • ZOSTÁVAŠ PRÍTOMNÝ-Á a nedejú sa ti situácie, že až po funuse vieš, ako by si reagoval-a. SI SCHOPNÝ-Á ZAUJAŤ POSTOJ k veci TU A TERAZ. Si vo svojej sile a prítomnosti.
 • Prežívaš vnútorný kľud a HARMÓNIU a máš zručnosti na to, aby si s ľahkosťou zvládol-la aj náročné životné situácie. Vieš sa vrátiť do svojho STREDU a zachovať si pokojnú hlavu a nadhľad.

Nauč sa, ako zostať v harmónii, byť prítomný-á a uvoľnený-á.

Vďaka vedomej práci s telom

získaš vnútornú pohodu, podporíš tvoje psychické a fyzické zdravie a výrazne zvýšiš kvalitu tvojho života. 

monika-stehlikova-bodytalks

Som Monika Stehlíková a vyše 20 rokov sa venujem oblasti vedomej práce s telom a jeho rečou. 

Keď som mala 23 rokov, mávala som migrény, veľké problémy s trávením a bolievali ma kolená. Brala som to ako bežnú súčasť môjho života. Vyhovárala som sa na dedičnosť. 

Až časom som pochopila, že tieto bolesti mi ukazovali, v akej nerovnováhe som žila. Dnes viem, že choroba, bolesť a akékoľvek psychické trápenia sú tu preto, aby nás priviedli späť, do nášho stredu.  

Vďaka vedomej práci s telom dnes nemám migrény, ani problémy s trávením. Bez operácie kolien, stále chodím, tancujem a športujem.

TELO JE MÚDRE, len ho treba POČÚVAŤ a to vás rada naučím. Prečo? Lebo vám želám PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT V HARMÓNII SO SEBOU SAMÝM. 

ČO VRAVIA ĽUDIA, KTORÝM práca s telom pomohla ľahšie zvládať stres?

Neskutočne uvoľňujúce. Funguje to. Dokonca som zaradila ranne naťahovanie, pri ktorom si dychom dopúšťam kinesféru ako dušu na biku🙂 Môj muž sa čuduje, že čo som zrazu taká kľudná, že čo sa deje😀 Ďakujem Moni 😉🍀
Kristína Brunovská
Vnímam väčšie prepojenie s telom. Minule sa to sputilo automaticky, keď prichádzal stres. Až som sa smiala ako moje podvedomie šuplo všetky predchádzajúce kroky samo a hneď som bola uvoľnená. A stres bol fuc. Teším sa z krokov, čo robím.
Alena Fraňová
Pomáha mi to sa kontrolovane nekontrolovať. Uvedomujem si, že to znie ako nezmysel, ale ide o to, že predtým "kontrolovať sa" - pre mňa predstavovalo tlak, omedzenia, v zmysle kontroluj sa vzhľadom na okolie. Teraz sa mi to preklápa na: “Pokoj, máš to pod kontrolou... 🙏🏻❤️🍀” Ďakujem.
Miriam Fečíková

Aj ty chceš byť každým dňom vo väčšej harmónii a s väčšou ľahkosťou uvoľniť napätie z tela a psychiky? 

PONÚKAM TI

jednoduchý, praktický a efektívny návod,

ako na to.

Ak sa nevieš rozhodnúť, či je kurz pre teba vhodný, napíš nám na podpora@tajomstvorecitela.sk a my ti poradíme.  

Čakajú na teba lekcie (a ešte omnoho viac), ktoré ti pomôžu

Rozpoznávať stres a účinne ho eliminovať

Naučíš sa jednoduchý spôsob, ako môžeš počúvať tvoje telo bez toho, aby si mal-a tlak v hrudi, pískanie v ušiach alebo chorobu. Náznaky stresu budeš rozoznávať už v jeho počiatku. A v priebehu pár sekúnd sa ich naučíš eliminovať.

Uvoľniť napätie a prehĺbiť regeneráciu 

Prezradím ti, ako cez prácu s napätím v tele dosiahneš jeho uvoľnenie. Niekedy sa potrebuješ najprv vyprázdniť, aby si sa mohol-la "naplniť". Dať preč, čo nepotrebuješ a otvoriť sa tomu, čo ťa podporí.  Navždy sa zmení spôsob, akým sa k sebe vzťahuješ a narábaš so sebou. 

Regulovať emócie a pustiť tyraniu myšlienok

Poviem ti, ako vďaka jednoduchým efektívnym cvičeniam predýchať stres, natlakované emócie, hnev alebo napätú situáciu. Tieto efektívne tipy ti prinesú zmenu v priebehu zopár sekúnd bez toho, aby si musel-a celé hodiny meditovať zavretý-á u seba doma.

Obnoviť vnútornú rovnováhu 

Vieš, vďaka čomu dosiahneš v živote vnútornú rovnováhu a objavíš vlastný stred? Zladením tvojho myslenia, prežívania a správania. Čo je jednotné, integrované zvnútra a overené vlastným zážitkom, je neodštriepiteľné a vytvára tvoju subjektívnu pravdu. A tej jej už ľahké uveriť a riadiť sa ňou. 

Zostať prítomní a inteligentní 

Vedel-a si, že stres spôsobuje, že sme menej inteligentní? Každý to pozná! Daj stop zaseknutému mysleniu, neschopnosti rozpomenúť si na argumenty, alebo zapamätať si povedané. 

Výrazne zvýšiť kvalitu života a vzťahov

Kto sa má dobre sám so sebou, šíri okolo seba harmóniu a vyrovnanosť. Aj preto ak sa naučíš zvládať stres u seba, ovplyvníš tým tvoje okolie. Nie je egoistické venovať sa samému sebe. Skôr či neskôr z toho bude profitovať celé tvoje okolie. 

NA ČO SA môžeš v online kurze ŽIVOT V ZDRAVÍ A ĽAHKOSTI tešiť?

 • 21 video lekcií, ktoré sú nadupané efektívnymi praktickými cvičeniami a minimalisticky podporené teóriou. Každá lekcia je esenciou: šetrí tvoj čas, energiu a úsilie. Každé video som nahrávala s veľkou láskou a starostlivosťou. Lekcie sú zrozumiteľné a rozmenené na drobné: od najjednoduchšej verzie až po pokročilú.
 • Praktické cvičenia a názorné ukážky, ktoré si môžeš vyskúšať v pohodlí domova, alebo vyraziť s nimi do prírody.
 • 10 zásadných stratégií zvládania stresu, ktoré ti pomôžu dosiahnuť vnútornú harmóniu a zdravie na úrovni tela a duše.
 • MP3 nahrávky: relaxácia prijatia života, dýchanie do srdca, kinesféra, bodyscanning a prehĺbenie kontaktu s telom a jeho pocitmi.
 • Celý obsah sa uvoľňuje v 4 moduloch v priebehu 4 týždňov. Vytvorí sa čas a priestor, aby si mohol-la úlohy aplikovať do praxe a postupne premieňal-a svoje fungovanie v bežnom živote. Len tak môžeš dosiahnuť trvalú pozitívnu zmenu.
1. MODUL
 • Rozpoznanie stresorov
 • Ako načúvať telu a zbaviť sa toxických autopilotov
 • Naplnenie studnice vnútorných zdrojov
 • Zóna komfortu - učenia sa - preťaženia
 • Zbavenie sa tyranie hodnotení, očakávaní a súdov
2. MODUL
 • Všímavosť a plná prítomnosť
 • Hlboká vďačnosť za život
 • Práca s dychom pre zvýšenie koherencie srdca
 • Dýchanie do srdca
 • Práca s paradoxom napätia
 • Uvoľnenie napätia z tela
3. MODUL
 • Vytváranie pocitu bezpečia ako základu pre harmóniu nerovového systému
 • Podpora tvojej sebaistoty
 • Prehĺbovanie pocitu sily a rozpínania
 • Vnútorné presvedčenia a ich transformácia
4. MODUL
 • Vedomý dotyk a masáže
 • Rodinná relaxačná masáž
 • Mayská ženská masáž na podporu ženskosti a prúdenia lymfy
 • Automasáž chodidiel
 • Divokosť, šport a otužovanie
 • Zmluva so sebou samým na celý život

Kurz sa uvoľňuje v 4 moduloch a obsah kurzu ti zostane 

doživotne, bez časového obmedzenia.

Spolu s kurzom odo mňa získaš tieto hodnotné bonusy zdarma:

Bonus #1 – zóna stúpajúcej energie

 

(Tipy, kde začať, ak sa nachádzaš v situácii vyčerpania a nemáš moc síl)

 1. Odporúčania, ako rozpoznať, že sme v zóne preťaženia.
 2. Ako postupovať, ak skutočne v živote nemáme silu a cítime sa na dne.
 3. Jednoduché cvičenie na harmonizáciu nervového systému.
 4. Pohybová meditácia s hlbokým regeneračným účinkom.
 5. Zóna vzájomnej inšpirácie.

BONUS #2 – rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami terapeutického sveta

 

Nevyčísliteľná hodnota, pretože títo ľudia priniesli svoju prítomnosť, múdrosť a dlhoročné skúsenosti

V bonusovom materiály som sa rozhodla postupne vyspovedať ľudí, ktorí sa na Slovensku venujú práci s telom. Výber je rôznorodý, aby si získal-a čo najširšie spektrum možností. Rozhovory sú vedené prakticky a od každého hosťa získaš navyše rady a postupy, ktoré budeš môcť vyskúšať hneď po dopozeraní videí. Mám túžbu každý mesiac v nasledujúcom roku urobiť nový rozhovor a tým neustále rozširovať databázu ľudí, ktorými sa môžeš vo svojom živote inšpirovať. 

Lenka Bachratá psychosomatická lekárka, ktorá vedie psychosomatické centrum Mind and Body v Bratislave.

Hana Vojtová psychoterapeutka traumy, ktorá má môj hlboký obdiv a sama jej vďačím za obrovskú múdrosť, ako narábať s vnútornými zraneniami a stavmi, ktoré prekračujú rámec bežného stresu. 

Ján Sekereš vynikajúci fyzioterapeut, ktorého som vyspovedala, čo sa deje v našom tele, ak sme v strese, a akým spôsobom súvisí držanie tela s jemným opakovaným stresom. 

Andrej Jeleník lektor všímavosti a terapeut. Niekoľko rokov pracuje v psychosomatickom centre Mind and body a venuje sa psychosomatickým klientom.

Ľubica Macková sprievodkyňa kvantovej transformácie vedomie. Ak vám prebehlo hlavou: "To je nejaká ezoterika," mýlite sa. Reálna hlboká zmena vedomia s vysokou frekvenciou. 

Martin Ďuriš je dlhoročný lektor holotropného dýchania. Na prvý pohľad vzbudzuje táto technika rešpekt, ale jej blahodárne účinky na psychické a fyzické zdravie sú nepopierateľné. 

Tomáš Arup Fodor je lektorom prístupu Rebrithing (v prekl. znovuzrodenie). Ako sa dá cez prácu s dychom prepracovať k novému poznaniu a spôsobu života? Dozviete sa v našom spoločnom rozprávaní.

Marek Bohunický je skúsený body-terapeut. Vysvetlí vám, čo to znamená kranio-sakrálna terapia a kedy je vhodné využiť práve tento spôsob práce s telom. 

Martin Thám je slovenský ľadový muž. Martin je otužilec a vedie kurzy ponorov do zimy a ľadu. Prezradil nám, ako začať a pomaly sa skamarátiť s chladom.  

Bonus #3 – Moje večerné čítania knihy Tajomstvo reči tela 

(môj dar fanúšikom počas pandémie)

 1. Večerné čítanie o pračlovečích stopách v nás: ako sa prejavuje stres, ako ho čo najľahšie odbúrať a popasovať sa s ním. 
 2. Večerné čítanie o dychu, ako sa uvoľniť na konci dňa a oddýchnuť si.  
 3. Večerné čítanie o emóciách a pocitoch, ich plynutí a rôznofarebnosti.
 4. Večerné čítanie o afirmáciách a výrokoch, ktoré budujú náš sebaobraz a sú základom pre naše vnútorné prežívanie.

Bonus #4 – moje televízne vystúpenia na tému stresu a zvládania záťažových situácií 

(na jednom mieste)

Som vďačná za každý môj mediálny výstup, pretože od mnohých z vás viem, že vám to pomáha. Tipy a rady skúšajú, aplikujú do svojho života a často mi o tom píšete. Teší to. Aj preto som dala na jedno miesto všetky mediálne vystúpenia na tému stresu, počúvania svojho tela a zvládania rôznych záťažových situácií (náročné emócie, konflikt na pracovisku, riešenie konfliktov cez sms), ale aj vyvstúpenia o tom, ako sa dá cez pohyb a prácu s telom zmeniť nálada, vylepšiť deň, či dosiahnuť vrúcnosť vzťahov. 

 Ak chceš v živote zažiť zmenu, neočkávaj ju, ak budeš stále robiť to, čo doteraz. Urob niečo nové.    

Skoncuj s napätím, nespavosťou, či nervozitou a začni s láskavým skúmaním a tréningom už dnes. 

Ak sa nevieš rozhodnúť, či je kurz pre teba vhodný, napíš nám na podpora@tajomstvorecitela.sk a my ti poradíme.  

KURZ JE URČENÝ tebe, KTORÝ-Á…

 • ÁNO
  SI ODHODLANÝ-Á pracovať na sebe, hlbšie sa spoznať, ako funguješ počas záťaže a stresu a chceš si vytvoriť z tela svojho spojenca. Chceš nadobudnúť VNÚTORNÚ ROVNOVÁHU, PODPORIŤ SVOJE ZDRAVIE FYZICKÉ AJ PSYCHICKÉ a ŽIŤ PLNOHODNOTNE, aj keď sa v tvojom živote objavia prehánky či búrky.
 • ÁNO
  V tomto kurze dostaneš praktické rady a efektívne návody k tomu, aby si túto zmenu dosiahol-la. Naučíš sa rozpoznávať signály, ktoré prichádzajú z tela v jeho najjemnejších odtienkoch, nebudeš už viac musieť čakať na prechladenie, bolesti hlavy, či stuhnuté trapézy. Všimneš si to o mnoho skôr a budeš s tým vedieť efektívne a láskavo pracovať.
 • ÁNO
  Si pripravený-á venovať si čas a aspoň na niekoľko týždňov sa postaviť na prvé miesto. Úlohy v kurze si vyžadujú tvoju pravidelnú časovú investíciu a zaangažovanosť. Ale jediný spôsob, aby to skutočne fungovalo, je robiť to PRAVIDELNE, S LÁSKOU A POZORNOSŤOU!

A K TOMU VŠETKÉMU TI PONÚKAM

14 DŇOVÚ GARANCIU

garancia-spokojnosti_online-kurz-tajomstvo-reci-tela

Garantujem ti, že keď budeš cvičenia praktizovať, na konci kurzu budeš mať pod prstom 3 základné piliere zvládania stresu: budeš vedieť rozpoznávať, čo ti vedome či nevedome stres spôsobuje, ako sa stres prejavuje na úrovni tvojho tela, psychiky, myslenia a správania a naučíš sa efektívne stratégie, ktoré u teba opätovne nastolia ROVNOVÁHU. Práca s telom je výnimočná v tom, že prináša OKAMŽITÉ VÝSLEDKY. Ak si cvičenia dovolíš precítiť, zmena príde takmer okamžite. Začne sa meniť chémia tvojho tela a vďaka nej aj pocity, nálady, myslenie a správanie.

Ak však z nejakého dôvodu kurz nesplní tvoje očakávania, môžeš nám napísať do 14 dní od zakúpenia kurzu a my ti všetky peniaze vrátime. Nebudeme potrebovať zdôvovodnenia, postačí jednoduchý email s prosbou o vrátenie peňazí.

Ale som úprimne presvedčená, že tento kurz má potenciál zmeniť tvoj život od základov a výrazne zlepšiť kvalitu tvojho života a vzťahov!

Vedomá práca s telom prináša výsledky, ktoré sa každým praktizovaním iba prehĺbujú.   

Ideš do toho?

ČO VRAVIA tí, ktorým techniky zvládania stresu pomohli?

Zo začiatku som tomu neverila, že sa niečo zmení, ale už po dvoch týždňoch cítim, že moja myseľ je úplne na inej vlne ako predtým. Uvedomila som si základné hodnoty a to ako sami dokážeme telo vystaviť takému stresu a pritom úplne zbytočne. Som vďačná 🙏 dokážem sa ukľudniť v stresových situáciách.
Andrea Kušejová
Veľmi mi to pomáha, vďaka Monike moje telo ožíva a ja s ním. Som pokojnejšia, lepšie spim, viem oddychovat, žijem pomalšie a cítim sa ženskejsie. Muž si všimol zmenu, dostávam viac komplimentov 🙂 A mňa čím ďalej tým menej veci dokáže rozhádzať, ide to nejak cezo mňa a ja ostávam pokojnejšia.
Gerda Turmová
Rýchlejšie sa viem ukľudniť a nemám pokazený celý deň, nanajvýš iba zopár hodín. Mám pocit, že sa cítim pozitívnejšie a to je super 🙂 Hlavne dýchanie a kinesféra mi pomohlo najviac, Ďakujem 🍀❤
Maňuška

ČO V KURZE ZÍSKAŠ:

 • 21 video lekcií, ktoré sú nadupané efektívnymi praktickými cvičeniami a minimalisticky podporené teóriou. Každá lekcia je esenciou: šetrí tvoj čas, energiu a úsilie. Žiadne zbytočné omáčky, ideme priamo k podstate.
 • Praktické cvičenia: jednoducho vysvetlené, ľahko aplikovateľné. Veci, ktoré v praxi fungujú, sú overené a prinášajú často rýchlu úľavu od napätia a pocitu stresu.
 • MP3 nahrávky, v ktorých sa naučíš vnímať signály, ktoré prichádzajú z tela. Dlhšia verzia, ktorú budeš používať doma a krátka, ktorú si môžeš vziať do auta, na ulicu, či do práce a využiť krátke prestoje počas dňa.
 • MP3 nahrávku meditácie dýchania do srdca a harmonizácie a nahrávku bezpečného miesta

NAVYŠE ZÍSKATE TIETO BONUSY:

 • Rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami, terapeutmi, facilitátormi a lektormi, ktorí pracujú s telom
 • Zóna stúpajúcej energie pre tých, ktorí vnímajú, že sú práve "na dne"
 • Večerné čítania mojej knihy Tajomstvo reči tela na tému stresu a emócií
 • Moje televízne vystúpenia na tému stresu, zvládania záťažových situácií a emócií a ovplyvňovania nálady cez pohyb

Získaj kurz ŽIVOT V ZDRAVÍ A ĽAHKOSTI

317 €

TÝŽDEŇ MOŽNOSTÍ od 20.11. - 26.11.2023 (do polnoci)

 

Získajte kurz Život v zdraví a ľahkosti tieto dni s 50% Zľavou 

158,50 €

ČO VRAVIA tí, ktorým techniky zvládania stresu pomohli?

referencie-kniha-tajomstvo-reci-tela
Pred časom som prežila stres v podobe strachu o člena rodiny. Celú ma obklopil, bola som paralyzovaná. Jediné, čo mi napadlo, boli Monikine rady o tom, ako zvládnuť tento stav a nepodľahnúť panike. Dýchanie cez slamku a vedomá práca s telom ma dali naspäť do normálu.
Adela Jasenecová
Ja som zistila, ze DÝCHANIE je naozaj ôsmy div sveta 😀 a viac si všímam, či mám rovnú chrbticu a či si hrudník neschovávam. Takto viac čítam, ako telo vníma môj aktuálny stav a aké je niekedy náročné sa vystrieť, niekedy nie kvôli kondícii chrbta, ale kvôli mojej neistote.
Maira Kovačíková
Áno, cítim zmenu, takú na úrovni uvedomovania. Snažím sa viac veci precítiť "tu a teraz" ako keď som ich predtým vykonávala s autopilotom. Mapy tela sa mi veľmi páčia, aj "vymývanie stresu" peelingom v sprche 🛀😊.
Adriana Taragelová Dzadiková