3 kľúče k uzdraveniu

1dielny ukážkový workshop skončil

Ak nevieš, ktorý program alebo tréning na živo by bol pre teba vhodný, napíš nám na podpora@tajomstvorecitela.sk a my ti pomôžeme. 

Zaslúžiš si žiť slobodne, bez kazajky. V zdraví a plnej vitalite nezávisle od veku, postavenia a životného príbehu. Dnes môžeš inak ako doteraz.

ČO POVEDALI ŽENY, PO SKONČENÍ PODOBNÉHO PROGRAMU?

ZAŽÍVAJTE TO ISTÉ, ZASLÚŽITE SI TO

Keď sa dostala ku mne informácia, že všetky naše bolesti sa ukrývajú v tele ako nepochopená a neprijatá emócia, vedela som, že musím nájsť spôsob, ako pracovať s telom. Moniku mi daroval vesmír, aby som u nej spoznala, čo znamená byť prijatá. Má obrovský dar vytvoriť prostredie, v ktorom už nie je priestor na posúdenie, je v ňom cítiť absolútne bezpečie. Byť prijaté a milované. Ja som si vďaka tomuto bezpečiu dovolila vnímať, čo znamená rozumieť svojmu telu, čo znamená prejaviť sa inak, ako sa očakáva a moje telo sa mi odvďačuje. Deje sa mi toľko krásnych vecí . Dostala som dar rozpoznať, aké je to vnímať svoje prežívanie, zostať so svojimi pocitmi a iba im vytvoriť priestor. Pre to, aby boli videné, objaté a prijímané. Cítim nesmiernu vďačnosť za to, že som sa dokázala dať po rokoch na prvé miesto a nájsť v našom rodinnom rozpočte tentokrát peniaze pre mňa. Povzbudzujem vás, dovoľte si porozumieť sebe, dovoľte si ráno prebúdzať s očakávaním, čo krásne vám dnes deň prinesie.
Janka
Program bol pre mňa veľmi obohacujúcim. Štruktúra, systematickosť, skutočne množstvo inšpirácii, nahustené na 6 týždňov….akože wau. Bol to asi môj prvý program, kde som si dovolila ísť podľa môjho tempa. Niekedy som Monikine inšpirácie len počúvala, a vlastne neuskutočnila, iné som hneď spravila a opakovala niekoľko dni, a niektoré som ani neotvorila. Púšťať výkon, je to, čo ma život volá uskutočňovať. Počas programu som organicky mala niekoľko zážitkov, ktoré dnes majú pre mňa obrovskú, obrovskú hodnotu. Za mňa, obrovské ďakujem. A prajem každej žene, aby si dovolila ísť za svojim vnútorným hlasom s odvahou. Oplatí sa.
Števka
V programe som zavnímala, že mám samú seba viac na dosah, viac sa počúvam a vnímam. Držala som sa veľmi jednoduchej a zrozumiteľnej Monikinej rady “ všímaj si v priebehu dňa, v bežných momentoch, ako sa tak naozaj máš”. Keď som si všimla, že tieto momenty naskakujú prirodzene, bol to pre mňa príjemný signál, že som viac so sebou a viac vo svojom tele, môžem vďaka tomu predísť padaniu na dno svojich síl a vrátiť sa do svojho stredu, byť viac v harmónii. Zároveň som si uvedomila, že vnímať sexualitu znamená vnímať celistvú osobnosť, nielen intímne prejavy. Sú to prijemné postrehy, potrebné každej žene, odporúčam a Monika ďakujem.
Miroslava
"Sme MYSTÉRIUM, nie stroj, ktorý sa pokazil a treba ho opraviť" to je zrejme veta, ktorá ma najviac zasiahla. Zvedomila mi ako roky som bola presviedčaná inými a neskôr aj sebou, že som rozbitá a potrebujem byť "opravená", či už na fyzickej, emočnej či mentálnej úrovni. Samozrejme tento postoj, ktorý teraz vedome odsekávam, spôsoboval, že som vôbec nebola schopná vidieť svoju hodnotu a už vôbec som necítila svoj stred. Roky som išla v móde však rob niečo, aby si sa "opravila", vydrž, čo si taká citlivá, keď som sa popálila, hneď som zvnútra počula: vydrž tú bolesť, nesmieš plakať, máš "azbestové ruky" a tak som svoje pocity a bolesti tlačila hlbšie dovnútra s vierou, že sa tam niekde stratia a bude pokoj. Nedovolila som si ani plakať, ani nič cítiť, samozrejme ani radosť a pekné veci a len som tlačila viac a viac na seba. Keď prišla choroba, bola som presvedčená, že ma telo zradilo. Len nedávno som si začala uvedomovať, že to tak vôbec nie je, a že hrubé správanie voči sebe je silno seba deštrukčné. Už nemám pocit, že má telo zrádza, už sa učím identifikovať tie všetky sociálne identity, ktoré zrádzajú a rania mňa a učím sa vnímať a prijímať svoje telo, načúvať mu a starať sa o neho.
Daria
Otázku ako sa cítim a čo by som chcela robiť si už pokladám viackrát denne. Respektíve čo by som spravila, aby som sa podporila, vyživila, keď cítim už taký vnútorný nepokoj a viem, že by to už išlo do mojej nespokojnosti. Ale tieto krásne meditácie uzdravenia to je proste na nezaplatenie. Ďakujem za tento krásny kurz. Veľa aha momentov a hlavne zvedomenia práce na rôznych častiach tela, vedomia a uvoľňovania. Krásne spracované profesionálne videá, krásna vedomá Monička. Proste WAU.
Lívia
Aký najväčší DAR som získala? Vždy som brala život, ako škaredý, ťažký, bičujúci človeka, bola som vychovávaná teóriou, že iba cez utrpenie sa ide do "neba" a utrpenie nás očisťuje. Všetko, čo sa mi dialo v živote som brala, že to tak musí byť a nikdy som sa na nič ani netešila, vnímala som to, že musím vydržať žiť život na zemi. A vďaka tebe, Monika Stehlíková, zažívam, takých chvíľ stále viac a viac, že život je taký krásny, že je toľko nádherných veci na svete, že mám toľko úžasných ľudí v živote, že môj život je krásny, že aj moje telo je nádherné. Neuveriteľne meníš môj život a som zvedavá, kam to pôjde ďalej.
Mary
Monika vytvorila veľmi bezpečný priestor v programe. A tiež počas ws naživo. Ja som sa cítila v bezpečí, bez ohrozenia, bez potreby výkonu. Slová nie sú dostatočné vyjadriť to, ako to mám, všetky tie aha momenty ale asi najviac je: Zážitok, že som živá. Reálny fyzický zážitok živosti, bez hlavy, bez úsilia a výkonu. Cítiť Život v nohách, kostiach a hýbať sa v ňom. Reálne cítiť v tele, nie o tom snívať. Stretnúť sa v tele so sebou, so Životom. Pre mňa bola, a ešte je, výzva dovoliť si cítiť. Cítiť v tele. Dovoliť, aby sa aj vyplavilo to, čo ma nevedome organizuje. Čo ma viedlo k úplnému oddeleniu tela od duše a ducha. Čo ma robilo rigidnou necítiacou bytosťou. Chce to guráž stretnúť sa s bolesťou, ktorá sa s tým celým vyplaví. Keď niečo nové ožíva, iné musí umrieť, to čo splnilo v svojom čase svoju funkciu, ale už mi neslúži a mi škodí. Chce to pre mňa guráž pozrieť sa smerom dnu. K sebe. Cítiť. Vidieť. Nehodnotiť. Prijať. Mňa moje telo samé volalo. Tá divoška vo mne to nikdy nevzdala. Aj keď som ju pravidelne potlačila a zahrabala hlboko, aby som necítila, lebo to bolo pre mňa bezpečnejšie, istejšie. A ja som za to nesmierne vďačná Životu, ktorý to nikdy nevzdal a nevzdá Divoške vo mne Samej sebe, že to nevzdávam.
Terka
Kurz je úžasný, nechcem písať bol, lebo stále sa vraciam k jednotlivým nahrávkam a uvedomujem si, ako ma posunuli - vo vnímaní seba samej, môjho tela, pochopení života, plynutia.... Už mám za sebou viacero kurzov a veľa vecí som si myslím aj spracovala, pochopila, ale tento kurz mi to zas krásne pospájal a doložil chýbajúce puzzle. Veľké ďakujem tebe a všetkým ostatným, čo ste ho pripravili - úžasná práca, jemnosť, distingvovanosť a múdrosť akou sa venuješ jednotlivým témam, krásne prepojenie cez stravu- dych- zvuk. Som rada, že som si ta našla na mojej ceste života.
Zuzana Prepiaková
Cítim silnejšie scitlivenie tela, a reagujem na svoje pocity, ktoré sú tak silné, že ich nemôžem ignorovať, ale dôverujem im natoľko, že sa na základe nich rozhodujem, aj keď moja myseľ vie, že v tom rozhodnutí budem osamelá a nepríde podpora. Ale viem, že som v prepojení sama so sebou a to je to, čo v skutočnosti chcem. Práca s telom ma fascinuje, lebo zakaždým, ma to posúva niekam ďalej a odkrývajú sa mi rôzne vrstvy mojej osobnosti, aj tie, ktoré som počas života potlačila. Pri práci s telom cítim, že moja esencia ožíva a dotýka sa ma život, ktorý je vo mne, cítim organicitu života, ktorej som predtým nedávala pozornosť, veľa vecí dokážem vnímať a cítiť, bez toho aby som nad tým premýšľala, mám v živote menej zmätku a chaosu.
Eva