o mne

som monika 

Môj príbeh začal, keď som mala asi 10rokov. Keď moji rodičia neboli doma, varovali nás mamine sestry. Nevedela som sa dočkať, až rodičia odídu a ja si oblečiem lesklú sukňu a budeme tancovať. Bola som vždy spotená, zadýchaná, ale šťastná. V meste, kde som žila, neboli hodiny tanca. Musela som si počkať.

Keď som mala 18 rokov, vyrazila z domu a začala si plniť sen. Prvý krát som išla na medzinárodnú školu pohybového umenia. Zamilovala sa do improvizovaného tanca a keď som mala 20r, začala som chodiť na medzinárodnú školu symboliky tela v Essene.

Popri tom som študovala jednoodborovú psychológiu. Počas VŠ som vytvorila program na rozvoj tvorivosti prostredníctvom pohybu a precestovala som s ním niekoľko štátov Európy.

O niekoľko rokov som nastúpila na výcvik tanečnej pohybovej psychoterapie a pohybovej analýzy zastrešený Britskou asociáciou DMPT. Postupne som pridávala štúdium: Kestenberg, Bartenieff, Labana a Lamba, Feldenkreis etc.

MOJE PRIANIE

Mojím prianím bolo, aby som na uliciach videla viac živých ľudí a menej zombikov, ktorí iba prežívajú. Rukami mi doteraz prešlo 1 780 klientov za viac ako 13 000 hodín praxe. Vytvorila som vlastný prístup BodyTalks, ktorý mne samej a mojím klientom prináša v prvom rade živosť, prirodzenú sebaistotu, pohodu a možnosť dosahovať ciele bez zbytočného úsilia a tlaku.

monika-stehlikova-bodytalks-tajomstvo-reci-tela (11)

Verím, že...

Verím, že každý z nás sa narodil s darom a poslaním. Niekedy však životné udalosti a skúsenosti spôsobia, že tento dar je uväznený v neistej, stiahnutej či „pokrčenej“ reči tela a nemôže sa prejaviť.

Aj moja reč tela bola kedysi taká. Bolo obdobie, kedy napriek mojím úspechom na VŠ a v práci a relatívne fajn vzťahom, som trpela úzkosťou, extrémnou ambícioznosťou, worksholizmom a moje telo som počúvala iba keď som mala silné bolesti hlavy, kolien, alebo som od vyčerpania ochorela.

stálo ma to veľa síl

Skúšala som si to prestaviť v hlave. Sústredila som sa na zmenu vzorcov svojho správania cez prácu s mysľou. Chcela som všetkému rozumieť, prečo to tak mám. A verila som, že keď odhalím moje "prečo", všetko prirodzene pominie a dostanem svoje emócie, stres, aj choroby, pod kontrolu. Stálo ma to veľa úsilia, extrémne veľa času a aj peňazí, a zmena prichádzala veľmi pomaly. Prichádzala, to by som všetkým mentálnym smerom krivdila, ale veľmi veľmi pomaly. Keď som však začala vedomejšie pracovať s vlastným telom a jeho rečou, objavila som na fyzickej úrovni, čo znamená sebaprijatie, sebapodpora a vnútorná harmónia. Všetko bolo pre mňa rukolapnejšie. Ľudia okolo mňa si začali rovnako všímať moju zmenu. 

Zrazu som v práci nepotrebovala toľko tlačiť na pílu, úspech a financie začali prichádzať ľahšie. Od toho času už prešli roky. Už som si zvykla byť doma vo svojom tele. Vzťahy a emócie si omnoho viac užívam. To „dobré“ i „zlé“ v mojom živote prirodzene plynie, nestagnuje.

Mám krásnu rodinu a prácu, ktorú milujem. Žijem vedome vo svojom tele, som celistvá a práve vďaka tomu, môžem byť inšpiráciou pre ľudí v mojom okolí.

Úprimne, keď som pred vyše dvadsiatimi rokmi začínala, ani som netušila, že práca s rečou tela je priam magickým nástrojom zmeny. Dnes to už viem. A rozhodla som sa o to najlepšie s vami podeliť.

monika-stehlikova-bodytalks-tajomstvo-reci-tela

napísala som pre vás knihu

tajomstvo reči tela

Chcete prebudiť svoju prirodzenú charizmu, vitalitu a osobný vplyv a naučiť sa čítať reč tela tak, ako ste to doteraz nikdy nerobili?

Kniha-Tajomstvo-Reci-tela_Monika-Stehlikova
monika-bodytalks-tajomstvo-reci-tela-1

naTOČILA ONLINE TRÉNING

SEBAISTÉ VYSTUPOVANIE

Poznáte to, pripravujete sa na dôležitú prezentáciu. Obsah, slidy, posolstvo, výzva k akcii. Všetko hrá.

Ale naposledy sa vám rozstriasol hlas a potili sa vám ruky. Srdce sa vám rozbúšilo a mali ste pocit, žeby ste najradšej ušli. A máte obavu, aby sa vám to nezopakovalo.

Aj vy by ste chceli byť sebavedomejší  a presvedčivejší počas vašich prezentácií už po 10 minútach tréningu denne bez toho, aby ste sa cítili a pôsobili nervózne či strojene?

OSOBNE VÁS PODPORUJEM

V UZAVRETEJ fb SKUPINE

Tajomstvo reči tela. Možno práve dnes je deň, kedy sa na cestu k plnšiemu vnímaniu svojho tela a jeho reči vydáte aj vy. Zlaďte vašu myseľ s vaším telom a začnú sa diať zázraky.