SOMATICKÁ ŠKOLA BodyTalks tréningy  NAŽIVO

s Monikou Stehlíkovou

To čo ti viem sprodstredkovať naživo, nazažiješ v online priestore. Ide najmä o telesný zážitok, ktorý je neprenosný a ukotvený v tele. Na tréningoch vytváram vrúcne a bezpečné prostredie v skupine, práve preto, aby sa telo uvoľnilo a pustilo ťa do štruktúr, do ktorých sa v online priestore ísť jednoducho nedá. 

Emocionálna plynulosť sociálnych emócií

28. - 30. marec 2025

VYKROČENIE z vibrácií VINY A HANBY

zážitkový tréning naživo 

Vykročenie z pocitov viny a hanby je workshop, ktorý je súčasťou Somatickej školy plynulosti emócií. 

 

Emocionálna plynulosť a majstrovstvo práce s emóciami je základom pre zdravý a naplnený život napojený na pulz Života v nás a okolo nás.

PRE KOHO SÚ TRÉNINGY naživo VHODNÉ? 

  • Ak ťa volá vaša vnútorná liečivá sila a intuícia, poď!
  • Ak ťa volá srdce, poď!
  • Ak máš predchádzajúce skúsenosti z mojich online programov, workshopov je to skvelá príležitosť stretnúť sa naživo.
  • Ak chceš vyskúšať vedomejšiu prácu s telom a tkanivami v bezpečnom a láskavom prostredí, si vítaná/ý!

Ak sa nevieš rozhodnúť, či tréning je pre teba vhodný, napíš nám na podpora@tajomstvorecitela.sk a my ti poradíme.  

V plnej prítomnosti a objatí zranení sa v nejakom momente zrodí nový život.

Nepoznám človeka, ktorý by v sebe nepoznal pocit zahanbenia či obviňovania, že niečo mohol urobiť inak. V nejakom meradle je to nápomocná emócia, ale ak ničí vnútornú radosť zo života, odčerpáva energiu a tvorí pachuť vo vzťahoch, tak je toxická. 

28. - 30. marca 2025 otvorím workshop emocionálnej plynulosti, VYKROČENIE Z VIBRÁCIÍ VINY A HANBY, kde vytvorím priestor a bezpečné objatie pre túto transgeneračnú tému, aby si mohla z tela uvoľniť zaťažujúce toxické návyky a reorganizovať vlastné pocitové spomienky a naučené spôsoby narábania so sebou. Nech sa teda aj pre teba otvorí priestor ľahkosti a živosti, že chyby sú dovolené a pomáhajú rásť, že si dosť dobrá a nemusíš svoju cenu nikomu dokazovať. 

Čomu sa budeme venovať? 

V tomto workshope prejdeme k hlbšej práci na úrovni nervového systému. Cez pohyb, vnímanie, dych a zvuky, ktoré zjemňujú a otvárajú tkanivá, precítiš novú možnosť, ako môžeš narábať so sebou v situáciách, kde cítiš hanbu, vinu a pocity nedostatku. 

Hanba a vina stojí za väčšinou psychických trápení: úzkosťami, depresiami, výčitkami a manipuláciou. Organizuje tvoj život z priestoru nevedomia a pretože vzniká vo veľmi útlom veku, je často silnejšia, ako racionálne odôvodnenia, prečo by si ju nemal/a cítiť.

Hanba spôsobuje veľký úbytok energie a odoberá radosť zo života, pretože operuje v priestore "nie som dosť dobrý, dobrá". Pocity nedostatočnosti a potreba stále na sebe niečo opravovať nie je vrodená, je naučená. Je sociálne daná. Jej transformácia si vyžaduje vstúpiť do priestoru hlbokých telesných štruktúr, kde sa tento pocit formoval a uchoval v skrytej pamäti tela.

Vina je o trošku jednoduchšia, pretože sa dotýka nášho konania: urobil, urobila som niečo zlé a môžem to napraviť. Nejde do špiku kostí ako hanba, ale ak nás skľučuje, znemožňuje milovať (seba a iných slobodne), zacykluje nás v myslení či správaní, môže na seba viazať podobne ako hanba obrovské množstvo energie, ktorú by sme mohli využiť lepšie:)

Verím, že stretnúť sa s týmito hybnými silami, rozumieť im a precítiť ich odkaz, môže otvoriť dvere k ich hlbokému liečeniu a transformácii.

AKO?

Tréningy naživo sú postavené na práci s vnútorným liečiteľom. Budeme sa veľa hýbať, pracovať s dychom, zvukom a pohybom. Pri práci s vinou a hanbou budeme zachádzať aj do priestoru rodovej línie. 

Cez prácu s telom sa naladíme na transgeneračné traumy v tele. Sobotňajšia práca vrcholí prijatím častí, ktoré odvrhujeme, alebo sme boli naučené ich odvrhnúť ženami v našom rode. Na záver tréningu zažiješ ponor do tela, aby si pocítil/a a zažil/a fyzický pocit lásky v tele. 

Tento workshop otvorí možnosť vo tvojom nervovom systéme plynúť emóciami, uvoľniť ich energiu, ktorá v tele stagnuje a spôsobuje zacyklenie. Budeme sa veľa hýbať, vnímať, cítiť. Nie som veľká nadšenkyňa debát, aj keď aj naša mentálna časť potrebuje byť nakŕmená a uspokojená. Naživo rada ponúka zážitok a cez zážitok budeš objavovať poznanie o sebe, o tom, ako funguješ vo vzťahu k sebe a iným, a ako v tom celom fungujú tvoje emócie ako hybné sily. Vytvorím tiež priestor, aby si sa naučil/a liečivé zvuky pre harmonizáciu vnútornej nerovnováhy, ktorá sa často prejavuje v chorobách, alebo psychickom vyčerpaní, úzkosti, či depresiách.

 

ORGANIZAČNÉ INFO

Miesto: vzdelávacie centrum Natureza, Podhorská 13, Nová Baňa

Termíny: 28. - 30. marec 2025

Časový harmonogram: 

Piatok: začiatok od 17:00, pracuje sa do neskorého večera, s prestávkou na pokojnú večeru.
Sobota: začína sa od 07:30 ranným warm-up(om) a pracuje sa celý deň až do neskorého večera s pauzami na raňajky, obed a večeru. V piatok a v sobotu sa pracuje aj po večeri.
Nedeľa: od 07:30 – do cca 13:00 (s prestávkou na raňajky), koniec spoločným obedom.

CENA:  cena tréningu je 250 EUR

Platí sa nevratná záloha 50 EUR ako rezervácia miesta. Zvyšná suma prevodom na účet najneskôr týždeň pred začiatkom tréningu, t.j. do nedele 23.3.2025!

V prípade neúčasti sa peniaze za tréning nevracajú. 

 V cene tréningu nie je zahrnuté ubytovanie a strava. Cena za ubytovanie, užívanie priestorov a stravu na osobu je spolu 130 EUR / víkend.

CENA ZA STRAVU A UBYTOVANIE SA PLATÍ NA MIESTE V HOTOVOSTI

Strava plná penzia z kvalitných bio, domácich surovín (raňajky, ovocie, káva, čaj podľa potreby, obed, dezert a večera). Strava bude vegánska/vegetariánska.

Spanie je v spoločných priestoroch (periny a vankúše sú na mieste). Okrem útulného centra je tú možnosť prepojiť sa s prírodou či už priamo v Natureze v prírodnom jazierku, v sade na kvetinovej lúke, či ísť sa napiť vody z prameňa neďaleko, alebo urobiť si meditačnú prechádzku v lese.

Centrum je vhodné pre max 14 ľudí. K dispozícii je krásna nová kruhová seminárna miestnosť, kde sa pracuje, tri kúpeľne, dve veľké izby 8 a 4 posteľové, v lete možnosť byť aj v stane, obývačka, jedáleň a 2 terasy. Kvalitnú vegetariánsku/vegánsku stravu zabezpečujú priamo domáci alebo zabezpečia kuchára/ku.

Vzhľadom na to, že program začína skoro ráno, ešte pred raňajkami (raňajším warm-up-om), takisto aj po večeri, vrelo odporúčam, aby si bola ubytovaná na mieste. Ak máš výsostnú potrebu bývať inde, napriek tomu suma za ubytovanie a stravu sa neznižuje (v tejto sume je prenájom celého priestoru - sála, ubytovanie, kuchyňa a celý objekt, ako aj užívanie sociálnych zariadení, elektriny a vody).

Pre rezerváciu miesta a dodatočné info nás kontaktuj na: podpora@tajomstvorecitela.sk

ČO PRINÁŠA ŽENÁM VNORENIE SA DO TELA A MOJE SPREVÁDZANIE NA ICH CESTE K SEBE?

AKO bude živý tréning prebiehať

  • Zarezervuj si svoje miesto na podpora@tajomstvorecitela.sk
  • Vopred sa platí nevratná záloha 50 EUR ako rezervácia miesta.
  • Týždeň pre tréningom ti príde informačný email, ako a čo si máš na tréning pripraviť.
  • V deň workshopu si vytvor priestor a čas. Príď načas, aby sme mohli využiť maximálne náš čas.

CHCEŠ ZAŽIŤ ĽAHKOSŤ BYTIA? POĎ, JE TU NOVÁ MOŽNOSŤ AJ PRE TEBA! 

ZAŽíVAJ AJ TY MALÉ ZÁZRAKY! 

Možno ťa inšpiruje príbeh Lívie, ktorá tiež prešla somatickou školou plynulosti emócií. 

NECH SA DEJE AJ PRE TEBA! 

Tréning povediem ja, MONIKA STEHLÍKOVÁ

Ako somatická terapeutka sa venujem tanečnej psychoterapii už viac ako dve desaťročia a som mamou tohto prístupu na Slovensku.

Sprevádzam ľudí bližšie k sebe cez vedomú prax s telom. Pomáham im napojiť sa na hlboký prúd života v nich a výsledkom je často “obyčajný” život s neobyčajnými pocitmi prepojenia a živosti. Mojím zámerom, ktorý neustále držím v poli je rekalibrácia nervového systému tj nové nastolenie rovnováhy.


V mojom prístupe cítiť tiež vplyv tantry, čikungu a mojej holotropnej praxe. V súčasnosti pracujem zvlášť v kontexte prístupu Continnum movement, ktorý vytvorila Emilie Conrad skúmaním tekutosti ľudskej bytosti. Zámerom tejto praxe je prostredníctvom dychu, zvuku, pohybu a jasne vedenou pozornosťou vedomia uvoľniť hlboké štruktúry tela a vrátiť sa k našej prirodzenosti, tekutosti a Zdroju. Vďaka tomu vstupujeme do priestoru za slová, za naše vzorce správania, naše príbehy a sociálnu identitu. A keď sa tak deje, vraciame sa do primárneho stavu nášho bytia, skôr ako sa začala vytvárať naša identita a vďaka tomu, môžeme re-organizovať samých seba v súlade s našou podstatou.

 

TELO JE MYSTÉRIUM, ZAŽÍVAJ TO TIEŽ

Ak si chceš zarezervovať svoje miesto na tréningu naživo, napíš nám.

Skvelá príležitosť v tréningu naživo preskúmať tému emocionálneho plynutia. Niekedy je to o veľkom prekročení zóny komfortu, prejsť z online priestoru naživo. Ale naše zranenia, či traumy, naša kalibrácia nervového systému, všetko sa to utvára vo vzťahoch, naživo, v realite. A tak, hlboké liečenie, nevyhnutne potrebuje priestor bytia naživo: už s novou skúsenosťou prijatia, láskavosti, dôvery a možnosti prejaviť sa v plnosti. Na workshop nemusíš prísť “nejaká” (napr vo forme), môžeš prísť presne s tou náladou, v tom životnom období, v akom si.

podpora@tajomstvorecitela.sk

CHCEŠ ZAŽIŤ OCHUTNÁVKU VEDOMEJ PRÁCE S TELOM

pod vedením MONIKY STEHLÍKOVEJ? 

3 kľúče k uzdraveniu

ukážkový online workshop k programu Psychosomatická cesta (záznamy prístupné do 31.12.2024)

ČO PRINÁŠA ŽENÁM VNORENIE SA DO TELA A MOJE SPREVÁDZANIE NA ICH CESTE K SEBE?