Vedomá v tele

 

Návrat k strateným častiam a práca s tieňmi

 

Monika Stehlíková, somatická psychoterapeutka a odborníčka na neverbálnu komunikáciu

Milovať život presne taký, aký je. Surfovať na vlnách života, neutopiť sa, keď sú vysoké a nechať sa unášať, keď sú pokojné. Nebojovať, ale spolutvoriť je MAJSTROVSTVOM ŽIVOTA. 

Žena napojená na seba, tá, ktorá prijala svoje tiene a zvolala všetky stratené časti je neohroziteľná. 

Som šťastná, že sme spolu došli až sem. S mnohými z vás sa osobne poznám a vidím vás, ako sa premieňate. Niektoré som stretla iba raz a možno sa k týmto riadkom dostali aj ženy, ktoré ma poznajú iba z online priestoru.

Je však isté, že ak si na tejto stránke, máš za sebou už dlhú cestu práce s telom a si pripravená vstúpiť do prepojenia so svojou hlbokou podstatou a so všetkými svojimi časťami.

Pod nánosmi kulturálnych tlakov, spoločenských kódov, rodinného batôžteka, ktorý si nesieš, sa niekedy stratíš. Alebo stratíš nejakú z tvojich častí - divokú, autentickú, veselú, nebojácnu, prívetivú, otvorenú, šibalskú, alebo aj hnevlivú, zúrivú, šteklivú. Stratíš tú časť, ktorá nevyhovuje tvojmu okoliu alebo začne ti "spôsobovať" problémy. Ale tá časť sa nestratí: zväčša prijíme nejakú inú formu v podobe nízkej energie, úzkosti, či obáv, alebo bolestí a chorôb.

Uvažuj o tom. Nájdi ich. Dovoľ im, aby si opäť našli cestu k tebe domov vo svojej pravej podobe. Áno, potrebuješ na to odvahu a podporu: ale tá tu je! Chop sa jej.

Naše telo je mapa, ktorá nás vedie k nám samým. A dovoľujem si tvrdiť, že je to mapa k pokladu. Keď sa v tejto mape zorientuješ, povedie ťa.

Vieš, kto je tým pokladom? Ty sama!

Vitaj! Je mi potešením a cťou. 

Poznáš ma, poznáš moju prácu a tak ti iba predstavím, čo ťa čaká. 

Prepojenie so sebou sa nedá vyčísliť sumou a ty to už vieš:) 

PRIPRAVENÁ NA KVANTOVÝ SKOK? 

 

VEDOMÁ V TELE

Návrat k strateným častiam a práca s tieňmi

 

2 mesačný program

Program je kombinácia 4 online stretnutí v priebehu 2 mesiacov + 1 stretnutie naživo

TÉMA - KONCEPT - ČO ŤA ČAKÁ 

Tieň je časť nás, ktorá nás desí. Najradšej by sme ju vytesnili. Nechceme ju. Potláčame. Bojujeme s ňou. Stratené časti sú časti nás, ktoré niekto chcel, aby sme nemali (rodičia nechceli divokosť, či drzosť, učitelia priamosť, milenec túžbu byť blízko). Tieto časti sa často obracajú proti nám a prinášajú nám vnútorné utrpenie. 

A tak dáš tvojim častiam plnú prítomnosť a budeš pracovať so svojím vnútorným dialógom. Budeš rozvíjať tvoju všímavosť: ako ktorá časť u teba funguje, ako vtedy rozprávaš, ako sa hýbeš, čo potláčaš, čo nechceš vidieť, ktoré tvoje časti sa navzájom majú radi a ktoré nie, ako medzi sebou fungujú, čo je naučené a čo je tvoje pravdivé, aká je tvoja ESENCIA. 

Budeš budovať láskavosť k sebe, aby si sa v ťažkých chvíľach vedela o seba postarať, aby si bola sama sebe oporou. 

Budeš rozvíjať tvoju nehodnotiacou časť, tá ktorá nehodnotí, neposudzuje a budeš sa učiť ako narábať so sebou tak, aby si nestrácala energiu a životnú silu. 

Postupne somatickou prácou budeš zobúdzať všetky tvoje časti, ktoré boli potlačené, nevidené, prehliadané. Na živom tréningu prehĺbiš túto prácu o somatické zážitky, do ktorých sa v online priestore ísť nedá. 

PRE KOHO je program vhodný: do programu môže ísť každý, kto más skúsenosti s prácou s telom, komu to dáva zmysel a kto si prešiel niektorým z mojich programov (Psychosomatická cesta, Prepojená so sebou, Ži slobodne bez úzkostí a strachov) alebo absolvoval niektorý z tréningov naživo Somatickej školy plynulosti emócií. 

Ak si si nie istá, či je tento program pre teba vhodný, napíš nám na podpora@tajomstvorecitela.sk, prejdeme si to s tebou. 

Srdečne odporúčam. Vstúpiť do poznania samého seba, cez telo. Nie z hlavy do tela, ale naopak z tela do hlavy. Tie aha momenty, to učenie sa plynulosti emócií, byť naraz v oboch polaritách.... prežívať napätie, zamŕzanie a zároveň oporu a uzemnenie. Sledovať a poznávať v tele, v sebe ako fungujem, sledovať ako sa zapína evolučný mozog prežitia a odpája frontálny, sledovať keď sa amygdaly rozozvučia na plno! nebezpečie! ale reálne som v bezpečí.....telo si pamätá Vidieť svoje časti.....bez hodnotenia....aj tie ktoré sú kulturálne opisované ako zlé..... Vzdať úctu všetkým mojim častiam, ktoré ma naučili prežiť, ale dnes už nie sú funkčné... Nepopierať ich, prijať, objať, vzdať úctu a dohodnúť sa na oddychu....už nemusia ❤️ Byť pravdivý k sebe a odvahou sa postaviť tomu kto som, ako fungujem. Byť pravdivý k sebe a vykročiť na cestu spoznávania svojej skutočnej esencie, kto naozaj som. Vrstvu po vrstve, donekonečna Nie ľahká cesta, ale pre mňa to je cesta požehnania, cesta návratu k sebe a ako je to v Biblii napísané v Ezechielovi: cesta, kde suché kosti ožívajú...... Monika, ďakujem.
Terka
Práca s telom ma fascinuje, lebo zakaždým, ma to posúva niekam ďalej, odkrývajú sa mi rôzne vrstvy mojej osobnosti, aj tie, ktoré som počas života potlačila. Veľa vecí dokážem vnímať a cítiť, bez toho aby som nad tým premýšľala, mám v živote menej zmätku a chaosu. Cítim silnejšie scitlivenie tela, a reagujem na svoje pocity, ktoré sú tak silné, že ich nemôžem ignorovať, Dôverujem im natoľko, že sa na základe nich rozhodujem, aj keď moja myseľ vie, že v tom rozhodnutí budem osamelá a nepríde podpora. Som v prepojení sama so sebou a to je to, čo v skutočnosti chcem.
Eva

AKO BUDE PROGRAM PREBIEHAŤ: 

Online stretnutia: 3 stretnutia pred živým tréningom a jedno online stretnutie ako integračné po tréningu naživo

Po každom stretnutí dostaneš záznam na tvoj email, ktorý si stiahneš do svojho PC alebo mobilu a po jeho stiahnutí ti ZÁZNAM zostáva natrvalo. 

Stretnutia online: 22. 4. 2024, 29.4. 2024, 13.5. 2024 a 3.6. 2024 vždy od 18:00 - 19:30, ak bude potrebné dať väčší priestor zdieľaniu, pôjdeme do cca 20:00 hod.

Stretnutie naživo - somatická práca s tieňmi: 24.5 - 26.5.2024, Natureza, Nová Baňa (začiatok piatok podvečer o 17tej a koniec v nedeľu obedom cca. od 13tej hod.). V prípade neúčasti sa peniaze nevracajú. 

CENA za ubytovanie, stravu (plná penzia z bio, domácich surovín, vegánska/vegetariánska) a užívanie spoločných priestorov nie je zahrnutá v cene programu - platí sa na mieste v hotovosti: 130 EUR / víkend. V tejto cene je zahrnutá strava a ubytovanie, užívanie priestorov (elektrina, voda, kúrenie) a prenájom celého objektu. 

Strava je plná penzia z kvalitných bio, domácich surovín (raňajky, ovocie, káva, čaj podľa potreby, obed, dezert a večera). 

Vzhľadom na to, že program začína skoro ráno, ešte pred raňajkami (raňajším warm-up-om), takisto aj po večeri, vrelo odporúčam, aby si bola ubytovaná na mieste. Ak máš výsostnú potrebu bývať inde, napriek tomu suma za ubytovanie a stravu sa neznižuje (v tejto sume je prenájom celého priestoru - sála, ubytovanie, kuchyňa a celý objekt, ako aj užívanie sociálnych zariadení, elektriny a vody).

Spanie je v spoločných priestoroch (podkrovie a sála, periny a vankúše sú na mieste). Priamo v dome je ubytovanie a strava, pracuje sa v jurte (mimo domu). 

Miesto: vzdelávacie centrum Natureza, Nová Baňa, Podhorská 13

CENA: 

jednorázová platba 450 €  

 

alebo 

 

5x 100 eur ak potrebujete splátky

V cene programu sú zoom stretnutia, moja podpora - otázky, odpovede, zdieľanie a tréning naživo.

 

Miesto v programe ti zarezervujeme po uhradení minimálnej zálohy 150eur. 

 

Pre prihlásenie do programu napíš na:  podpora@tajomstvorecitela.sk

 

Po tomto programe (tréningu) je možnosť pokračovať v pokročilom ročnom programe, ktorý je kombináciu 5-tich tréningov naživo a 5 online supervízií. Viac info nájdeš kliknutím na červené tlačidlo nižšie. 

ZAŽÍVAŠ TO

Domnievam sa, že ak ste sa dostali na túto stránku,  samé ste už v momente, kedy svojím životom dávate referenciu mojej práci. Niekedy je však milé sa buď medzi tými referenciami nájsť, alebo si prečítať príbehy ďalších žien. 

Tréningy povediem ja, MONIKA STEHLÍKOVÁ

Ako somatická psychoterapeutka sa venujem tanečnej psychoterapii už viac ako dve desaťročia a som mamou tohto prístupu na Slovensku.

Moju prácu výrazne ovplyvnil výcvik Dance Movement Psychotherapy, mindfulness, tantra, čchi-kung a holotropná prax. V súčasnosti skúmam pohybový prístup Continnum movement, ktorý vytvorila Emilie Conrad, a ktorý pracuje s tekutým systémom tela, fluiditou a vedomím tela. Mojou túžbou je pomôcť ľuďom, aby sa napojili na ich vnútornú životnú pulzujúcu silu, uvoľnili hlboké štruktúry tela, v ktorých sa uchovávajú dávno zabudnuté spomienky či vzorce, ktoré ich nevedome organizujú. Z celého srdca želám každému, aby spoznal svoju esenciu, totalitu bytia a mystérium, ktorým je telo a život. Tak môže zažívať tichú (možno nikým nevidenú), ale plne živú extázu životu.