ALCHÝMIA TELA

otvára brány k prirodzenému seba-vedomiu! 

SÉRIA 5-tich VYSIELANÍ NAŽIVO

 

(ZÁZNAMY dostupné do 25.3.2024)

Vstúp do krajiny autentického bytia

Čo hovoria absolventky posledného ročníka (2024) akadémie ? 

Milá Monika, veľmi si cením Tvoju zmysluplnú prácu. V celom programe nebola pre mňa zbytočná ani jedna minútka. Ubehlo to veľmi rýchlo, ale určite to bol iba začiatok. Srdečne ďakujem ešte raz za podporu aj všetkým zúčastneným!
Katka
Ďakujem, Monika, že keď som niečomu nerozumela, dala si mi odpoveď, ktorá mi to vysvetlila. Ja ťa sledujem už dlhšie a mám rada tvoje videá a informácie, ktoré sa prostredníctvom Teba dozvedám. Stále prichádza niečo nové a páči sa mi, že sama rozprávaš, čím všetkým si prešla a dostala si sa z toho, a to ma motivuje. Veľmi sa mi páči tvoj kľudný, láskavý prejav, cvičenia som sa snažila robiť naozaj poctivo a ďakujem aj za to, že sa tu so ženami vytvorila taká dobra atmosféra.
Radka
Monika, ďakujem Ti za všetko čo prinášaš. Opakovane sa k témam vraciam a nachádzam vždy kúsok nového. Mám pocit, že si kúsok po kúsku s telom rozumiem ale hlavne ho mám rada, čo v minulosti nebolo pre mňa také jednoduché. Nové v mojom vnímaní je, že vnímam nielen povrch, ale aj vnútro. Svoje vnútro si tak “zoskenujem” a poďakujem. Môj malý rituál. A za tento posun a postoj vďačím Tebe!
Mirka
Postupne sa učím byť trpezlivá a láskavá k sebe, určiť si priority, kedy si energiu rozprúdiť a kedy ostať vyvalená na lehátku, či v posteli. Dopriať si čas zavnímať telo. Ty nás ubezpečuješ, že k nám hovorí. Myslím, že si potrebujem vypestovať porozumenie pre jeho "jazyk". Niektorým signálom už rozumiem, no iné odpovede mi ešte unikajú. Ďakujem a povzbudzujem každého k svojej vlastnej ceste k sebapoznaniu.
Soňa
Cvičenia som robila poctivo vzhľadom k okolnostiam, v ktorých som sa nachádzala a mám aktuálne pocit dokorán otvorených dverí. Veľa nových otázok, tém, možností, ktoré ma inšpirujú ku skúmaniu svojho tela a prežívania v ňom. Lebo od obdobia, čo venujem pozornosť experimentom s telom, vnímam, že všetko, čo potrebujem, je vo mne. Všetko, čo hovoríš Monika dáva hlboký zmysel, Ďakujem za informácie o stredovej línii a vnímaní tela. Cítim, že vnímanie seba má nekonečné možnosti a po rokoch experimentovania vidím, že sa dá otvoriť omnoho väčšie množstvo dverí, ako som si kedy myslela. Ďakujem za tento kurz Monika, potvrdila si moje mnohé pozorovania, rozšírila znalosti a podporila skúsenosti, ktoré mám s telom a čo je najdôležitejšie, cítim opäť motiváciu k spoznávaniu nových možností, ja veľmi rada experimentujem.
Janka
U mňa je pocit a efekt z tejto cesty v akadémii úžasný, veľmi veľa si mi odovzdala, som Ti za to veľmi VĎAČNÁ - úprimne a naozajstne.
Monika

"Jedna z najlepších investícií do môjho sebarozvoja vôbec." Gerda Tumová 

AKADÉMIA PRIRODZENÉHO SEBA-VEDOMIA 
je pre mňa riešením

Zmeň svoje návyky v tele 

a dosiahni slobodu prejavu, plynutie životom a ľahkosť bytia

Začíname 25. marca 2024

 zľavový kúpón MONI50 platí do 19.3.2024

Čo hovoria absolventky Akadémie? 

Rozhodnutie, ktoré za takú krátku chvíľu prinieslo tak veľmi veľa drobných zmien, ktoré dávajú úžasný výsledok v podobe môjho väčšieho zvedomenia seba, väčšej dôvery v to, že iba v mojich rukách je výsledný pocit môjho života, väčšej radosti z toho, že zmeny na mne vnímajú a cítia moji najbližší a že aj oni benefitujú z mojej pohody. Slamkový dych a vytriasanie ma dokonale ukujňujú a dáva mi to pocit, že nevypínam predné laloky, ale som tu a rozmýšľam, nepodlieham panike. Snažím sa vnímať moju energiu, keď s niekým som, a už rozpoznávam momenty, kedy ma začína sťahovať ten človek nadol, do apatie, do hnevu, do beznádeje. Nabrala som nový automatizmus - podchvíľou sa rolujem, počas celého dňa, a to ide okamžitý signál pre prirodzenejšie sebavedomie a nadhľad. Veľa, veľa techník mi už teraz pomáha, na ďalších pracujem a viem, že touto akadémiou nič nekončí.
Dana
Dnes som si našla čas prelistovať môj denník ,v ktorom som našla svoj Cieľ: ako zvládať lepšie stres v práci a som vďačná, pretože vytrasenia tela mi veľmi pomáha a praktizujem ho často. Nabrala som odvahu a v práci som si zastala svoje jasné NIE a prinieslo mi to pocit šťastia. Pomáhajú mi aj každodenné afirmácie, pracovanie hlasom a to ma aj veľmi bavilo. Veľmi si cením rady a tipy pri hneve, či pozitívnom vyžarovanie, niektoré návyky si prinášam aj do práce a bežného života, dychové cvičenia, spievanie si piesní alebo sa zameriavam na aktivity, ktoré mi prinášajú radosť.
Eva
Ja som po akadémii schopná urobiť FB live video bez červenanie sa, prílišného posudzovania sa a celkovej hanby zo seba samej a odporu k tomu, aby som sa ukázala na kamere, bez pocitu hanby za môj hlas a prejav. Aj keď som si všimla, že sa začínam červenať, nedávala som tomu taká veľkú pozornosť ako kedysi, nevyrušilo ma to. To je pre mňa skutočný úspech. Neurobila som všetky úlohy naplno, ale taktiež sa za to nekarhám, netrýznim ako by som zvykla kedysi (iba vnímam , že to je starý naučený vzorec zo školy, že všetko "musíš" splniť, všetky "domáce úlohy" inak si na nič.) Celkovo to bola moja prvá skúsenosť s Monikiným kurzom, ale možno nie posledná. Veľmi dobre premyslené, profesionálne a dobre vystavané.
Ivka
Keď si pozerám, aký cieľ som si pred 6 týždňami stanovila, kde som sa vtedy nachádzala a ako to cítim teraz, je to veľmi prijemný pocit. Som na seba hrdá a naozaj k sebe cítim úprimnú lásku a najmä som k sebe láskavejšia. Našla som v sebe to, čo som hľadala u ostatných. Monika, veľmi ti ďakujem za tento program. Ucelený, naozaj poctivo vystavaný, plný pochopenia, lásky a praktických, ľahko použiteľných techník, ktoré užasne fungujú. Maličkosti, ktoré menia svet.
Laura
Všetko mi to došlo, tu pri cvičeniach, úlohách a sebapoznávaní. Teraz viac oddychujem, som ešte viac sama sebou ako som kedykoľvek bola a som rozhodnutá, že aká som, je mi naozaj Dobre! Tiež som chcela spomaliť, bola som jak Torpédo, všetko som chcela stihnúť. Teraz prídem domov a dovolím si zdriemnuť, oddýchnuť. Cítim sa veľmi dobre. Ukľudnila som sa a užívam si život a všetko s ním spojené!
Danka
Vďaka akadémii som si začala viac zvedomovať svoje automatizmy, naučené vzorce správania a viac som sa dostala k prijatiu samej seba, aj vo vzťahu k iným ľudom. Vnímam a prijímam to, že každý sme nejaký a každý máme svoj vlastný príbeh. Oslobodila som sa od posudzovania, kritizovania a je mi tak ľahšie, cítim tak ľahkosť bytia. Vždy si prepátram ako to mám ja, čo v skutočnosti cítim, čo je za tým, kde v tele to cítim a čo mi to hovorí. Pozorujem seba a svoje telo a keď ma aj niečo bolí, zostanem s tým a akoby sa s tou časťou porozprávam, dám jej pozornosť a lásku. Veľmi sa mi páčili každodenného jednoduché cvičenia v akadémii, ktoré ma dostávali bližšie a hlbšie k sebe, do svojho tela, cítiť telom svoju pravdu, svoju esenciu. Dovoľujem si byť pravdivá k sebe a ostatným a darí sa mi v tom, neskrývať, nezadržiavať, nemať snahu niečo meniť a to mi dáva pocit SLOBODY a SEBAVEDOMIA.
Evka

Akadémiu povediem ja, MONIKA STEHLÍKOVÁ

Ako somatická psychoterapeutka sa venujem tanečnej psychoterapii už viac ako dve desaťročia a som mamou tohto prístupu na Slovensku.

Moju prácu výrazne ovplyvnil výcvik Dance Movement Psychotherapy, mindfulness, tantra, čchi-kung a holotropná prax. V súčasnosti skúmam pohybový prístup Continnum movement, ktorý vytvorila Emilie Conrad, a ktorý pracuje s tekutým systémom tela, fluiditou a vedomím tela. Mojou túžbou je pomôcť ľuďom, aby sa napojili na ich vnútornú životnú pulzujúcu silu, uvoľnili hlboké štruktúry tela, v ktorých sa uchovávajú dávno zabudnuté spomienky či vzorce, ktoré ich nevedome organizujú. Z celého srdca želám každému, aby spoznal svoju esenciu, totalitu bytia a mystérium, ktorým je telo a život. Tak môže zažívať tichú (možno nikým nevidenú), ale plne živú extázu životu.